Verification: 2c9845680b65ea4b Verification: 2c9845680b65ea4b

Data Yapısal Kablolama & Fiber Optik Kablolama

Yapı içerisinde bulunan telefon, enerji, veri ve ses gibi sinyallerin doğru bir şekilde aktarılması maksadı ile kullanılan alt yapı çalışmalarının bütününe verilen isimdir. keskinelektrik.com olarak sizlere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak adına bu tercihte bulunarak ses, veri ve diğer bütün aktarım seçeneklerinde kaliteyi yakalayabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kurum ve kuruluşların en temel ihtiyaçlarından bir tanesi de veri ve diğer unsurların aktarılmasında en doğru seçeneklerin tercih edilmesidir. Bu konuda en çok dikkat edilen konuların kalite ve işçilik standartları olduğu söylenebilirken ihtiyaca yönelik çözümlerin ön plana çıkarılması oldukça değerlidir.

Keşif İşlemleri

Yapısal kablo işlemlerinde ilk etapta keşif faaliyetleri gerçekleştirilerek ihtiyaçların belirlenmesi ve ne tür hizmetlerin sunulması gerektiği ön plana çıkarılır. Keşif işlemlerinin en ayırt edici özelliği verimliliğin sağlanmasıdır. Bu anlamda kaliteli bir marka olarak keşif faaliyetlerine oldukça değer veriyoruz.

YAPISAL KABLOLAMA NEDİR ?

Yapısal Kablolama  Sistemi,  Veri-Ses-Video iletişiminin sorunsuz aktarımı için normları  Uluslararası Standarlar ile  belirlenmiş,  tasarımından,  montajına tüm alt birleşenlerine kadar belirli mimari standartları içeren  Entegere Telekomünikasyon  Kablo Altyapısıdır.

Yapısal kablolama projelerimiz içersinde Data ,telefon,güvenlik,şebeke ,ups sistemlerinin birbiri içersinde uyum ile çalışan Entegre yapılar olarak kurulur. Bu kurulan sistemler birlikte genişletilebilir ve bu şekilde işletmelerin gelecekteki esneklik İhtiyaçları sağlanır.

Çözüm ortağı olduğumuz ve üreticiye göre değişen 15, 20 ve 25 yıllık performans garantisi verilen kablolama çözümlerimizde  konusunda en iyi olan üreticiler ile işbirliği yapmaktayız.

Kuruluştan sonra, data kabloları uçtan uca test edilmekte, alınan test raporları, detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

aşağıda yapısal kablolama hakkında açıklama yapmadan önce yapısal kablolamanın 2 tür kablo üzerinden kurulduğunu belirtmek isterim 

ilkli hemen aşagıdaki satırlarda da bahsedilen BAKIR kablolar ve hemen sonrası 2.olarak Cam silikon alaşımlı FİBER OPTİK kablolar başlıkları altında inceleye biliriz.

 

Fiber Optik Kablolama

Teknolojinin her geçen gün daha ileri seviyeye ulaşması ile birlikte kullanılan kablo çeşitleri de değişirken fiber optik kablolama hizmeti bir gereklilik olmaya başlıyor. Yüksek alan kaplayan verilerin aktarılmasında kullanılan ve pek çok ayrıcalığı ile teknolojik dönüşüme katkı sağlayan bu tür kablolamayı Keskin Elektrik ayrıcalıkları ile alabilirsiniz.

Fiber optik kablo; cam kablolar olarak ifade edilse de ortasında birden fazla koruyucu katman içermesi ile bilinir. Standart kabloların aksine elektriksel parazitlerin oluşmasına engel olan ışık ileten bu kablolar elektrik parazitlerinin var olduğu mekânlar için vazgeçilmezdir. Çevresel şartların kablolar üzerinde çok ciddi etkiler ortaya çıkardığı hallerde mutlaka tercih edilmesi gereken fiber optik kabloların uygulaması da profesyonellik isteyen bir süreçtir.

Fiber Optik Kablo, esnek, bir saydam elyaf ile yapılan ısıl işlem ile çekme cam silikon germanyum bazlı  veya plastik den oluşturulur . Core adı verilen her fiber optik lif saç telinden biraz incedir kesit olarak mikron ile ifade edilir. Fiber optik kablolar haberleşmesinde içinden ışık iletmektedir. Işık ile iletim daha uzun mesafelerde ve daha yüksek bant genişliklerinde (veri hızları) iletime izin verdikleri fiber optik haberleşmede geniş kullanım alanı olarak kullanılır. Fiber Optik kablolar multimode “çok mod” ve Singlemode “Tek mod” olarak 2 tiptedir.

FİBER OPTİK KABLOLARIN KULLANIM ALANLARI

 Fiber optik kablo ile optik iletişim sistemleri;büyük olanaklar sağlaması nedeniyle kısa sürede çok geniş kullanım alanları bulmuştur. Bu sistemlerin kullanıldığı çeşitli alanlar aşağıda sıralanmıştır :

 Zayıflamanın az, bant genişliğinin büyük, kanal başına düşen maliyetlerin düşük olması nedeniyle uzun mesafeli büyük kapasiteli haberleşme sistemlerinde ve orta mesafeli düşük kapasiteli sistemlerde,

 • Hem örneksel hem sayısal iletime olanak sağlaması ve geniş bantlı servis verilebildiğinden özellikle santraller arası bağlantıda,
 • Düşük kayıp, yüksek hız nedeniyle bina içlerindeki iletim sistemlerinde Lan/Wan
 • Dijital Tv yayıncılık sistemlerinde,
 • Veri iletiminde, Veri merkezleri
 • Elektronik aygıtların birbiriyle bağlantısında,
 • Havacılık alanında, (Radarlar) yüksek hız gerektiren aygıtlar arası ve uçak iç donanımlarında,
 • Demiryolu elektrifikasyon ve sinyalizasyon uygulamalarında,
 • Yüksek gerilim iletkenlerinin içine fiber damarlar yerleştirilerek iletkenlerin, enerji taşırken aynı anda haberleşmeyi de sağlamasında,
 • Trafik denetim (kontrol)sistemlerinde,
 • Askeri haberleşme sistemlerinde,
 • Reklam panolarında,
 • Tıp alanında kullanılan aygıtlarda,
 • Nükleer enerji santralleri ve radyoaktif ışınların iletişimi bozduğu yerlerde,
 • medya matbaa sektöründe
 • savunma uzay deniz araştırmaları
 • robotik otomasyon sistemlerinde
 • Neslelerin interneti kapsamında akıllı bina ve akıllı cihazların habereşmesinde 

FİBER OPTİK KABLO ÇEKİM HİZMETLERİMİZ !

Fiber optik kablo çekim hizmetini en profesyonel şekilde yerine getirmeyi hedef belirlemiş Provis Bilişim aşağıdaki alanlarda da en iyi şekilde hizmet vermektedir.

-Fabrika ve diğer endüstriyel Tesislerde  fiber optik kablo çekimi

-Avm Bina vb. tesislerde kablo kanalları yada Sıva altı tesislerinde ve şaft içine fiber optik kablo çekimi

-Dış ortamda Kampüs fabrika Sitelerde Yeraltında  fiber optik kablo çekimi

-Direkler ile Havai hat  fiber optik kablo çekimi

-Hendek Toprak  yeraltına gömülü fiber optik kabloların çekimi

-Şehir içi / Şehirler arası fiber optik kablo çekimi 

Keskinelektrik.com olarak tüm personelimiz  yapısal kablolama, fiber optik kablolama, ve tüm çalışmaların teorik ve pratik bilgi ve tecrubesine sahip olarak sahada ihtiyacınız olan çalışmalarda size güven ile hizmet verir.


Whatsapp Destek

Mehmet Keskin

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?